PS BS

A Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola és a Bálint Sándor Tagiskola honlapja

Nyitva tartás: 7:00–18:00 óráig | Az intézmény fenntartója a Szegedi Tankerületi Központ

BEMUTATKOZIK
a Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola
6727 Szeged, Benczúr Gyula utca 28.

Iskolánk Petőfi-telep szívében, kertvárosi környezetben helyezkedik el. Évfolyamonként egy-egy osztály van, így családias légkört tudunk biztosítani tanulóink számára.

Intézményünk nagy udvarral rendelkezik, mely a sportolás, a játék és rendezvényeink helyszíne. Korszerű udvari játékok, sakkpadok és sportpálya biztosítja a lehetőséget mind a tanulásra, mind a kikapcsolódásra.

Iskolánk az utóbbi évek során több felújításon ment keresztül, melynek köszönhetően egy modern, 21. századi épület várja a tanulókat. Minden tantermünk modern bútorokkal és interaktív táblával felszerelt. A kulturált étkezés feltételeit a felújított konyha és ebédlő biztosítja.

Intézményünk szorosan együttműködik a közös udvarról megközelíthető Petőfi-telepi Művelődési Házzal, valamint a Somogyi Könyvtár Petőfi-telepi fiókkönyvtárával. Rendezvényeiken rendszeresen részt vesznek és szerepelnek tanulóink, valamint rendhagyó óráinknak is helyszínéül szolgálnak.

A mindennapokban színes, változatos, gyermekközpontú tanórákkal igyekszünk motiválttá tenni diákjainkat a tanulás iránt. Kiemelt figyelmet fordítunk a hátrányos helyzetű, a sajátos nevelési igényű és a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő, valamint tehetséges tanulóinkra is.

Tanóráinkon a differenciálás elvét alkalmazzuk, valamint felzárkóztató és fejlesztő foglalkozásokat biztosítunk.

Intézményünk egyik fő profilja a sakk-logika tanórai oktatása alsó tagozaton, melyet felsőben szakkör keretében folytathatnak tanulóink.

Iskolánkban kiemelt szerepet kap az idegennyelv oktatása. Az angol nyelv tanulására már első osztálytól van lehetőség emelt óraszámban, valamint felső tagozaton második idegen nyelvként a német is választható.

Változatos programok várják az érdeklődő gyermekeket. Háziversenyeken, idegennyelvi délutánokon, témaheteken, alapfokú művészeti oktatáson, leány kézilabda edzéseken, úszásoktatáson, különböző szakkörökön vehetnek részt. Iskolánkban kamarakórus működik, mely rendezvényeink, ünnepségeink színvonalát emeli. Alsó tagozaton igen sok hagyományhoz kötődő szabadidős programunk van. Rendszeresen tartunk rendhagyó foglalkozásokat a magyar népmesékhez, a Márton naphoz, az adventi ünnepkörhöz kötődően. Novemberi programunk a fehér-tavi darules. Tavasszal a Föld napját a Füvészkertben töltjük. Minden tanévben sikerrel indulunk különböző művészeti pályázatokon.

Rendszeres szülői értekezletek, fogadóórák, családi délutánok teszik lehetővé a szülőkkel való kapcsolattartást.

Tantestületünk tagjai közösen dolgoztak ki egy új programot a szociális értékekre való nevelés érdekében. Osztályfőnöki órákon viselkedéskultúra témaköröket dolgozunk fel változatos módszerekkel. Az iskolánk lépcsőjét díszítő feliratok is az udvarias viselkedés fontosságára hívják fel a figyelmet.

Szeretettel várjuk iskolánkba Petőfi-telep és a környék kisgyermekeit!

Winkler Andrea